K. S. ROW Rybnik

Przemek Giera: Intensywnie pracuję by wrócić na tor jak najszybciej

8 lipca 2020 0

Przemek Giera, junior PGG ROW Rybnik, w czasie jednego z przedsezonowych treningów przy #G72 pechowo upadł na tor i złamał łopatkę. Pierwsze diagnozy? Co najmniej 6 tygodni całkowitego rozbratu ze sportem, a dopiero potem żmudna rehabilitacja. - A ja po niecałych 4-5 tygodniach już zaczynam lekko trenować. Wiadomo, że na tor nie wrócę z dnia na dzień, a żeby w ogóle wrócić do pełni sprawności potrzebuję czasu, ale jestem dobrej myśli - mówi nasz junior, który w ostatnich dniach nie narzeka na samopoczucie. - Czuję się coraz lepiej, na pewno lepiej niż w dniu lub w pierwszym tygodniu po wypadku. To był ciężki czas, bo czekałem i na początek ligi i na swój pierwszy występ - wspomina.

Obecnie Przemek sporo czasu spędza na zabiegach rehabilitacyjnych. - Lasery, magnetoterapia . A od 3 dni zacząłem chodzić na siłownię, ponieważ czuje się w miarę na siłach i powoli przygotowuję mięśnie do wyjazdu na tor. Po takiej przerwie na pewno się zastały i trzeba wrócić do formy. Przy okazji chciałbym podziękować Gymcity Rybnik k1 za możliwość korzystania z siłowni - dodaje Przemek Giera.

Kontuzja wykluczyła juniora z pierwszych spotkań w PGE Ekstralidze, a na jego miejsce klub był zmuszony wypożyczyć juniora Stali Gorzów Kamila Nowackiego. Ten dobrze wkomponował się do zielono-czarnej ekipy. I to właśnie z nim lub z Mateuszem Tudzieżem, po powrocie na tor Przemek będzie musiał rywalizować o miejsce w składzie. - Nie boję się rywalizacji z Kamilem o skład. Taki jest przecież sport - to ciągła rywalizacja. Na to się pisałem. Zobaczymy zresztą co czas przyniesie,  na razie nie myślę o tym tylko staram się wrócić do pełnej sprawności - podkreśla nasz zawodnik.


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  8
  16
  90
 • 2.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  9
  14
  43
 • 3.
  Motor Lublin
  9
  11
  32
 • 4.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  8
  11
  52
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  8
  10
  30
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  9
  8
  -28
 • 7.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  8
  4
  -48
 • 8.
  PGG ROW Rybnik
  9
  2
  -171
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA