K. S. ROW Rybnik
Fot. Arek Siwek

Zgłoś się do Rybnickiej Akademii Żużla. Za szkolenie w ROW-ie biorą się legendy

30 czerwca 2020 0

Antoni Woryna, Andrzej Wyglenda, bracia Tkkoczowie, bracia Skupieniowie – to nazwiska tylko niektórych, znakomitych wychowanków ROW-u Rybnik. Nazwiska, które w żużlowym środowisku mówią bardzo wiele. Chcemy, by te czasy, gdy o sile ROW-u Rybnik świadczyli jego wychowankowie, gdy swoją fantastyczną postawą na torach całego świata Ci zawodnicy sławili Rybnik – wróciły. I dlatego 1 lipca 2020 roku rozpoczyna działalność Rybnika Akademia Żużla. - Niestety szkolenie żużlowców nie funkcjonowało w tym klubie, tak jak i ja i kibice by sobie tego życzyli. Musimy i chcemy to zmienić. Stąd pomysł na powołanie akademii, która ma się stać kuźnią talentów. Talentów, których w chwili ich wejścia za kilka lat do pierwszej drużyny nikt nie będzie musiał się wstydzić – mówi Krzysztof Mrozek, prezes KS ROW Rybnik.

Jak zapewnia prezes, na działalność akademii ma zabezpieczone środki finansowe i znalazł także odpowiednich ludzi do pracy z młodzieżą. To jeden z najznakomitszych żużlowców naszych czasów – czterokrotny mistrz świata Andrzej Wyglenda. Wraz z panem Andrzejem za szkolenie adeptów w ROW-ie odpowiadał będzie człowiek, który z sukcesami od lat szkoli miniżużlowców z Rybek, czyli Antoni Skupień.   Obu panów mocno wspierał będzie Kacper Woryna, obecny kapitan Rekinów. - To będzie projekt długofalowy. Efekty pracy tych panów będą widoczne – może jeszcze nie za rok, ale za trzy lata będziemy mieli już fajne grono zawodników. – zapewnia Mrozek.

Pierwsze, organizacyjne spotkanie akademii zaplanowano na najbliższy piątek, 3 lipca o godzinie 19 na stadionie miejskim w Rybniku. Spotkanie połączone zostanie z treningiem szkółki. - Na spotkanie zapraszamy chłopców, którzy chcą spróbować swoich sił w żużlu. Jeśli jesteście odważni, nie boicie się pracy, lub po prostu chcecie spróbować swoich sił – zapraszamy – mówi prezes Mrozek. Kandydatom niczego nie narzucamy - nie ma limitów wiekowych, nie ma znaczenia miejsce zamieszkania. Po prostu przyjdź i sprawdź, czy czeka Cię kariera na miarę Antoniego Woryny, czy jego znakomitego wnuka - Kacpra. 


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  8
  16
  90
 • 2.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  9
  14
  43
 • 3.
  Motor Lublin
  9
  11
  32
 • 4.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  8
  11
  52
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  8
  10
  30
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  9
  8
  -28
 • 7.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  8
  4
  -48
 • 8.
  PGG ROW Rybnik
  9
  2
  -171
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA