K. S. ROW Rybnik
Fot. Arek Siwek / Piotr Świderski jako zawodnik w barwach WTS-u Wrocław

Piotr Świderski poprowadzi PGG ROW Rybnik w sezonie 2020

4 listopada 2019 0

Pierwsza zagadka trwającego okresu transferowego rozwiązana - trenerem PGG ROW Rybnik w sezonie 2020 będzie Piotr Świderski. Zastąpi on na tym stanowisku Piotra Żyto, który przeniósł się do klubu z Zielonej Góry.

- Piotr ujął nas swoim profesjonalnym podejściem do sportu, a także sumiennością i pracowitością. To wciąż młody szkoleniowiec, który powinien wnieść dużo jakości i świeżości do naszej drużyny - wyjaśnia Krzysztof Mrozek, prezes PGG ROW Rybnik. 

Świderski będzie w Rybniku odpowiedzialny zarówno za prowadzenie pierwszej drużyny w rozgrywkach PGE Ekstraligi jak i za szkolenie najmłodszych adeptów sportu żużlowego. Czeka go więc przeprowadzka do Rybnika, w którym jest dosyć dobrze znany, bo w 2008 roku reprezentował barwy RKM-u Rybnik. Był to dla niego doskonały sezon pod względem sportowym, ale na pewno nie będzie go miło wspominał ze względu na brak wypłacalności rybnickiego klubu w tym czasie.

- To był inny klub i rządzili nim inni ludzie. Poza tym to było tak dawno, że dziś pamiętam już tylko dobre momenty z moich startów w Rybniku - śmieje się Świderski i dodaje: - Prezes Krzysztof Mrozek mi zaufał i dał mi szansę pracy w dobrym i stabilnym klubie. Mogę się odwdzięczyć zaangażowaniem i to zrobię. Wiem, że w Rybniku jest niesamowity boom na żużel i miło będzie być jego częścią.

Nowy szkoleniowiec naszej drużyny urodził się w 1983 roku w Gostyniu. W swojej karierze zawodniczej startował m.in. we Wrocławiu, Zielonej Górze, Rawiczu i Tarnowie. W 2017 roku podpisał kontrakt z Orłem Łódź, ale kiedy w marcu tego roku pojechał na treningi do Włoch, jego kariera została gwałtownie przerwana. Po jednym z treningów źle się poczuł i trafił do szpitala. Tam okazało się, że musi przejść poważną operację jednej z tętnic dochodzącej do aorty piersiowej. I choć potem Świderski - żużlowiec zapowiadał powrót na tor, nigdy tak się nie stało. 

Od żużla jednak nigdy nie odszedł - był w szerokim sztabie prowadzącym drużynę Orła Łódź, a także współpracował z kilkoma zawodnikami m.in. Piotrem Protasiewiczem. Trafił też do studia telewizyjnego Canal +, gdzie był ekspertem w trakcie relacji z zawodów żużlowych. - Od zakończenia czynnej kariery na torze dwa lata temu wciąż trzymam rękę na żużlowym pulsie. Wierzę, że zebrane doświadczenia uda mi się wykorzystać w pracy w Rybniku - mówi popularny "Świder".

 

 


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  5
  10
  68
 • 2.
  RM Solar Falubaz Zielona Góra
  5
  7
  5
 • 3.
  Motor Lublin
  5
  6
  12
 • 4.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  4
  6
  56
 • 5.
  Betard Sparta Wrocław
  5
  5
  4
 • 6.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  5
  2
  -18
 • 7.
  PGG ROW Rybnik
  5
  2
  -91
 • 8.
  Moje Bermudy Stal Gorzów
  4
  0
  -36
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA