K. S. ROW Rybnik
Fot. Arek Siwek

Prezydent Kuczera: Wierzę w naszą drużynę, ale w typowanie wyników się nie bawię

7 września 2019 0

Rozmowa z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą

Czy pokusi się Pan o wytypowanie wyniku pierwszego meczu finałowego w Ostrowie?
Nie podejmuję się takiego zadania. Już dałem sobie spokój, bo po ubiegłorocznym sezonie wiem doskonale, że życie pisze różne scenariusze. Wtedy już byliśmy w ogródku i witaliśmy się z gąską....  A po meczu w Lublinie obiecałem sobie, że nie będę się już bawił w typowanie wyników. Po prostu kibicuję.

Ale w wygraną rybniczan i awans tej ekipy do PGE Ekstraligi Pan wierzy?
Tak, oczywiście. Nie byłbym prawdziwym kibicem, gdybym w każdej sytuacji nie wierzył w wygraną mojej drużyny. Myślę, że limit pecha już w ubiegłym roku wyczerpaliśmy i w tym roku będziemy cieszyli się z sukcesu. Nie zapeszam jednak... wierzę, że będzie dobrze.

Patrząc na frekwencję na stadionie podczas kolejnych meczów ligowych, patrząc na zainteresowanie kibiców, pasję z jaką mieszkańcy regionu kibicują Rekinom już można mówić o tym, że tegoroczny sezon ligowy jest bardzo udany ale i odtrąbić pewien sukces...
Tak, po raz kolejny udowodniliśmy, że Rybnik żużlem stoi. Mnie osobiście cieszy, że jest w mieście marka z którą identyfikują się i mieszkańcy i taka, która przyciąga mieszkańców Bytomia, Raciborza, Tarnowskich Gór i Bielska. Żużel to dobra reklama miasta.

Już teraz, kiedy ROW rywalizuje w I lidze mamy do czynienia z ogromnym zainteresowaniem rozgrywkami ze strony kibiców. Wiadomo, że to sportowy poziom drużyny determinuje koniunkturę na bilety, ale zdaje się, że w przypadku awansu, to zapotrzebowanie na bilety, na mecze będzie jeszcze większe. Kibice często pytają, czy realna jest rozbudowa stadionu w Rybniku?
Poprawimy na stadionie w najbliższym czasie kwestie sanitarne, ale nowej Motoareny w Rybniku nie postawimy. Pod względem finansów idą dla samorządów trudne czasy. Sytuacja gmin w Polsce, od kilku miesięcy bardzo się komplikuje. Nad Rybnikiem wisi widmo zwrotu podatku od wyrobisk górniczych. Poza tym jestem przekonany,  że dojdzie za niedługo do sytuacji, kiedy trzeba będzie ciąć pewne wydatki. I dotyczy to wszystkich miasta w Polsce. A w pierwszej kolejności tnie się wydatki inwestycyjne. Uważam, że wkrótce prezydenci miast będą musieli decydować, czy wypłacać pensje pracownikom szkół i służb miejskich, czy płacić za oświetlenie uliczne, dbać o zieleń czy budować place zabaw albo dać na sport i kulturę.

ROW nie jest jednak klubem, który liczy tylko na dotację z miasta...
Tak, bardzo mnie cieszy fakt, iż w tym roku udało się znaleźć sponsora tytularnego. Prezes wykonał dobrą robotę.  To dobra wiadomość, że firma komercyjna, spółka z udziałem skarbu Państwa, która działa dla zysku, część tego zysku inwestuje w sport i to u nas w mieście. Przecież wielu mieszkańców naszego Rybnika ten zysk wypracowuje. 

Z wieloma z nich zobaczy się i Pan i my przy G72 już 15 września na drugim meczu finałowym. Na  pewno nie da się Pan namówić na choćby wytypowanie wyniku choćby tego domowego meczu?
Powiem tak... szampan się poleje, a Kacper Woryna pokusi się o komplet punktów.
 

NAJBLIŻSZY MECZ
PGG ROW Rybnik
niedziela
15.09.2019
14.30
Arged Malesa TŻ Ostrovia

KUP BILET ONLINE

GALERIA KIBICA

SKLEP KIBICA

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  12
  22
  110
 • 2.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  12
  18
  -8
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  12
  17
  6
 • 4.
  Unia Tarnów
  12
  17
  16
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  12
  13
  -32
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  12
  11
  -43
 • 7.
  Orzeł Łódź
  12
  7
  -49