K. S. ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek

Dojazdówka przed finałem: Zrobić ten ostatni krok! Arged Malesa TŻ Ostrovia vs PGG ROW Rybnik

6 września 2019 0

Jeszcze tylko dwa mecze w Nice 1. Lidze Żużlowej i poznamy zespół, który rywalizował będzie w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2020. PGG ROW Rybnik czy może jednak Arged Malesa TŻ Ostrovia? Szanse wydają się wyrównane, choć nikt nie spodziewał się, że zespół Mariusza Staszewskiego znajdzie się w finale.

Tuż po ogłoszeniu składu przed sezonem przez zespół z Ostrowa, portale internetowe szybko skazały beniaminka na pożarcie i jazdę w barażach o utrzymanie bytu w 1 lidze na koniec sezonu. Życie szybko zweryfikowało przewidywania fachowców.  Ostrowianie już w pierwszym meczu postawili się podopiecznym Witolda Skrzydlewskiego, przegrywając nieznacznie 47:43, następnie gromiąc na własnym torze zespół Startu Gniezno z którym spotkali się również w półfinale fazy play-off. Pierwszy mecz co prawda wygrała drużyna z pierwszej stolicy polski, jadąc na rewanż do Ostrowa z 9 punktową zaliczką, lecz to ostatni bieg w meczu rewanżowym decydował o tym, kto będzie walczył o miano najlepszej drużyny pierwszej ligi. Tam lepsi okazali się gospodarze i to oni zameldowali się w finale. Można tu mówić o sporej niespodziance, lecz jak pokazał ostatni mecz, ostrowianie nie mają słabych punktów. Liderzy robią kapitalna robotę, Sam Masters prezentuje ostatnio bardzo wysoką formę, a juniorzy z meczu na mecz jadą coraz lepiej.  

Trener ROW-u Rybnik Piotr Żyto postawił na sprawdzonych zawodników i wysłał do boju tą samą siódemkę, która pokonała w dwumeczu Unię Tarnów. Cieszy nas wszystkich powrót do wysokiej formy Daniela Bewleya oraz Siergieja Łogaczowa, który w ostatnim meczu po raz kolejny udowodnił, ze po kontuzji nie ma już śladu, a po tym co robił na torze, ręce same składały się do oklasków. Troy Batchelor, utrzymuje formę z rundy zasadniczej i jest pewnym punktem zespołu, a nasz kapitan Kacper Woryna pewnie stoi na czele „rybnickich wojsk”, dzielnie kroczących po PGE Ekstraligę.

Trzydzieści biegów dzieli jednych bądź drugich od bram raju. Trzydzieści biegów w których nie można odpuścić gazu nawet na chwilę, a każdy punkt jest na wagę złota. Trzeba wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności i pokazać, ze to właśnie PGG ROW Rybnik jest najlepszą drużyną Nice 1 LŻ. W 2019 roku.

Niesamowicie cieszy nas liczna grupa kibiców, która wybiera się do Ostrowa razem z nami. Szykujmy swoje gardła czy to na stadionie, czy przed ekranami telewizorów i dopingujmy naszych zawodników z całych sił !

Kto wygra mecz ?!

Awizowane składy:
 
Arged Malesa TŻ Ostrovia:
9. Nicolai Klindt
10. Aleksandr Łoktajew
11. Tomasz Gapiński
12. Sam Masters
13. Grzegorz Walasek
14. Kamil Nowacki
15. Marcin Kościelski
 
PGG ROW Rybnik:
1. Troy Batchelor
2. Daniel Bewley
3. Siergiej Łogaczow
4. Mateusz Szczepaniak
5. Kacper Woryna
6. Robert Chmiel
7. brak zawodnia 
 
Początek meczu: godz. 14:30
Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Krzysztof Okupski 

NAJBLIŻSZY MECZ
PGG ROW Rybnik
niedziela
15.09.2019
14.30
Arged Malesa TŻ Ostrovia

KUP BILET ONLINE

GALERIA KIBICA

SKLEP KIBICA

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  12
  22
  110
 • 2.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  12
  18
  -8
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  12
  17
  6
 • 4.
  Unia Tarnów
  12
  17
  16
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  12
  13
  -32
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  12
  11
  -43
 • 7.
  Orzeł Łódź
  12
  7
  -49