K. S. ROW Rybnik
Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Przed rundą play - off: Pozostały nam dwa kroki do zrobienia

5 sierpnia 2019 0

Po wczorajszej kolejce Nice 1. Ligi Żużlowej już wiemy, że rywalem naszej drużyny w półfinale play - off będzie ekipa Unii Tarnów. Nasi przeciwnicy potraktowali wyjazd do Daugavpils nieco rekreacyjnie i przegrali z Lokomotiv 48:42, co przy zwycięstwie Ostrovii nad Orłem Łódź i porażce Startu w Gdańsku sprawiło, że zajęli czwarte miejsce w pierwszoligowej tabeli. A to oznacza, że w niedzielę 18 sierpnia (termin na razie nie potwierdzony) będziemy walczyć o finał w Jaskółczym Gnieździe, a rewanż tydzień później przy G72.

- Śledziłem wyniki ostatniej kolejki sezonu zasadniczego, ale podchodziłem do nich z dużym spokojem. Wychodzę z założenia, że w tej fazie rozgrywek nie ma już łatwych meczów i czy na pierwszy ogień spotkamy się z Tarnowem, Gnieznem czy Ostrowem, nie ma wielkiego znaczenia. Po prostu musimy tę rywalizację wygrać - mówi Piotr Żyto, trener PGG ROW Rybnik.

Szkoleniowiec rybnickiej ekipy dodaje, że w tym sezonie koncentuje się przede wszystkim na pracy jaką ma do wykonania w Rybniku. - Założenie przed sezonem było proste - na początek mamy wygrać sezon zasadniczy Nice 1. Ligi Żużlowej. Zrobiliśmy to już w przedostatniej kolejce ligowej i spokojnie mogliśmy oczekiwać na układ par w półfinałach play - off. Teraz zostały nam dwa kolejne kroki do zrobienia - wygrać półfinał i finał. Zrobimy wszystko, by oba cele zrealizować - przekonuje Żyto.

Do pierwszego półfinału zostały niemal dwa tygodnie. W tym czasie rybniczanie będą chcieli odjechać trening punktowany, będą też sesje treningowe na rybnickim torze. Przypomnijmy, że w sezonie zasadniczym w dwumeczu obu zespołów lepsza okazała się tarnowska Unia, która w Rybniku przegrała 43:35, a na własnym torze zwyciężyła 51:39. 

- To już historia, ale przypominam że mecz w Rybniku został przerwany po 13. wyścigu. W Tarnowie faktycznie nam nie szło, ale końcówkę tego meczu mieliśmy już lepszą. Najważniejsze będzie żebyśmy wyciągnęli wnioski z tegorocznej jazdy w Mościcach i nie popełniali już tych samych błędów. A wtedy będziemy mogli być spokojni o nasz wynik 18 sierpnia - mówi szkoleniowiec PGG ROW Rybnik.

Kibicom przypominamy o tym, by na pierwszy mecz fazy play off z Unią w Rybniku zachować karnety - będą one obowiązywać na to spotkanie w ramach rekompensaty za wycofanie się z ligi rzeszowskiej Stali!

18 sierpnia - półfinały (termin nie potwierdzony):
Unia Tarnów - PGG ROW Rybnik

Car Gwarant Start Gniezno - Arged Malesa TŻ Ostrovia 
Data rezerwowa - 23 sierpnia


25 sierpnia - półfinały (rewanże,  termin nie potwierdzony):

PGG ROW Rybnik - Unia Tarnów
Arged Malesa TŻ Ostrovia - Car Gwarant Start Gniezno
Data rezerwowa - 30, 31 sierpnia oraz 1, 6 września

 

OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

Tabela Nice 1 Ligi Żużlowej
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  PGG ROW Rybnik
  12
  22
  110
 • 2.
  Arged Malesa TŻ Ostrovia
  12
  18
  -8
 • 3.
  Car Gwarant Start Gniezno
  12
  17
  6
 • 4.
  Unia Tarnów
  12
  17
  16
 • 5.
  Zdunek Wybrzeże Gdańsk
  12
  13
  -32
 • 6.
  Lokomotiv Daugavpils
  12
  11
  -43
 • 7.
  Orzeł Łódź
  12
  7
  -49